کشف جسد با گوگل

کشف جسد با گوگل

سرویسی که دردسرساز شد

دوربین‌های سرویس «نمایش خیابان» گوگل به هر کشوری که می‌روند، گویا باید یک دردسر جدید خلق کنند.

به‌گزارش CNET، یک روز پس از راه‌اندازی سرویس نمایش خیابان‌های برزیل و ورود اتومبیل‌های مجهز به ‌دوربین گوگل در این کشور، 2 جسد در خیابان‌های برزیل توسط دوربین‌های این سرویس ضبط و کشف شد، اولی در ریودوژانیرو و دیگری در بلوهوریزونتونه. این تصاویر بشدت توجه مخاطبان این سرویس را به‌ خود جلب کرد، چراکه این اجساد نه در نقاط متروکه، بلکه درست وسط شهر و در کنار خودروها و آدم‌ها یافت شدند. البته گوگل هم به‌سرعت این تصاویر را از سرویس خود حذف کرد و تنها یک صفحه سفید باقی گذاشت.

کشف جسد با گوگل

گفتنی است تصاویر این اجساد همزمان با ایجاد سرویس نمایش خیابان گوگل و درست زمانی مشاهده شد که کاربران وب‌سایت Tumblr برای سرگرمی، به‌دنبال یافتن مناطق جالب و تماشای تصاویر مردمی بودند که نسبت به دوربین‌های نمایش خیابان، علاقه و هیجان نشان می‌دادند. بخش فنی یک وب‌سایت برزیلی با نام G1، تصویری از این اجساد را در وب‌سایت خود قرار داده است. برخی معتقدند رانندگان سرویس نمایش خیابان گوگل به این موضوع توجه نکرده یا این تصاویر برایشان عادی بوده است.

کشف جسد با گوگل

گوگل از همگان خواسته در صورتی که تصویری نامناسب یافتند، حتما روی لینک «گزارش مشکل» کلیک کنند. آمار آدم‌کشی در برزیل طی 10 سال گذشته افزایش یافته است. این آمار حدود 5 برابر آمار آمریکا در این زمینه است که از نظر میزان آدم‌کشی کشور خوش‌آماری نیست.

 

 

 

 

 

 

 

برگرفته از جام جم

/ 0 نظر / 10 بازدید