موبایل خورشیدی

موبایل خورشیدی

بزرگترین نمایشگاه موبایل دنیا با نام MWC هر ساله در روزهای 14 تا 17 فوریه در شهر بارسلونای اسپانیا برگزار می‌شود. این نمایشگاه مهم‌ترین رویداد موبایلی دنیاست و شرکت‌های بزرگ و کوچک از سراسر دنیا جدیدترین محصولات خود را ارئه می‌دهند.

اغلب شرکت‌های تولید کننده فناوری و تکنولوژی در نمایشگاه CES شرکت می‌کنند ولی جدیدترین محصولات موبایلی خود را در نمایشگاه MWC به نمایش و رقابت با دیگر محصولات می‌گذارند.

نمایشگاه امسال نیز در همین تاریخ برگزار شد و در آن بیش از 1300 شرکت از 200 کشور دنیا شرکت کردند. این نمایشگاه از طرف سازمان جی اس ام که در حوزه فناوری موبایل فعالیت می‌ند حمایت می‌شود. بازدید کنندگان این نمایشگاه که حدود 50 هزار نفر تخمین زده شده‌اند از نزدیک با جدیدترین فناوری‌های سال جدید آشنا شدند.

چهارشنبه هفته گذشته در نمایشگاه، دو محصول بسیار جالب معرفی شد که آنها برایتان معرفی می‌کنیم.

این موبایل ویژه طرفداران انرژی سبز است. برای شارژ کردن موبایل نیازی به برق ندارید بلکه تنها با گرفتن آن رو به روی خورشید از طریق صفحه خورشیدی که در جلوی آن تعبیه شده، شارژ می‌شود. این موبایل که با نام تجاری Umeox Apollo در نمایشگاه معرفی شد، هنوز به مرحله تولید نرسیده است و حتی از مشخصات فنی و جییات آن خبری در دست نیست و تنها نمونه اولیه آن به معرض نمایش در آمد.

موبایل خورشیدی
موبایل خورشیدی

آنچه سازندگان این تلفن همراه گفته‌اند این است که بدنه موبایل از مواد مستحکم و مقاوم ساخته شده و سلول خورشیدی آن وقتی 2.5 ساعت در معرض نور خورشید قرار بگیرد شارژ می‌شود. البته این در شرایطی است که شارژ باتری کاملا خالی نشده باشد، زیرا در این شرایط باید 17 ساعت مداوم رو به روی نور خورشید قرار بگیرد! معلوم نیست در روزهای زمستانی که 17 ساعت نور خورشید نداریم چطور باید از این گوشی استفاده کرد.

سیستم عامل این موبایل آندروید و نگارش 2.2 و  قسمت آن 100 دلار اعلام شده است.

منبع: http://www.engadget.com/2011/02/14/intivation-intros-umeox-apollo-smartphone-100-solar-powered/

یکی از محصولاتی که در غرفه Qualcomm معرفی شد، قلم نوری و هیجان انگیز اولتراسونیک بود. حتما با فناوری قلم‌های نوری آشنایی دارید. با این قلم‌ها می‌توانید روی صفحه‌های مخصوص بنویسید و هر آنچه که روی پد الکترونیکی نوشته‌اید در کامپیوتر، موبایل و... ذخیره می‌شود. اما این قلم نوری اولتراسونیک ویژگی جالبی دارد که شما را میان سنت و مدرنتیه نگه میدارد. با این قلم نیازی به پد مخصوص ندارید. می‌توانید به راحتی روی کاغد معمولی بنویسید و جالب تر از آن اینکه می‌توانید قلم را با جوهر معمولی پر کنید! این قلم منحصر به فرد از روی ارتعاشات نوک فلزی قلم داده ها را پردازش کرده و ارتعاشات را به متن تبدیل می‌کند و داده‌ها را به هر وسیله دلخواه که در 30 سانتی متری آن باشد به صورت وایرلس ارسال می‌کند.

حالا می‌توانید جزوه‌های درسی را به راحتی هم روی کاغذ داشته باشید و هم روی کامپیوترتان.

قلم نوری
قلم نوری

منبع: http://www.engadget.com/2011/02/15/qualcomms-ultrasonic-pen-demo-transcribes-from-paper-to-device

 

/ 0 نظر / 24 بازدید