تغییر رنگ مساوی عفونت

تغییر رنگ مساوی عفونت

محققین انجمن EMFT مونیخ با استفاده از تکنولوژی مدولار جامد موفق به ابداع یک چسب هشدار دهنده عفونت شده اند که می تواند وضعیت زخم را با تغییر رنگ خود بیان کند.

 

*:ìì1 1f¯ e3

زخمی شدن خود به اندازه کافی ناراحت کننده است، اما اینکه مجبور باشید به طور منظم پانسمان خود را بردارید تا زخم را چک کنید که خدایی نکرده عفونت داشته باشد بسیار آزار دهنده است.

همچنین می تواند فرصتی باشد تا زخم شما میکروب ها را به سمت خود جذب نماید و باز و بسته کردن پانسمان می تواند خود سبب ایجاد عفونت گردد.

در حال حاضر محققان موفق به ساخت مواد جدیدی برای ساخت پانسمان و گچ شدند که تغییرات رنگ را در صورت عفونی شدن زخم نشان دهد و این امر را برای شما ممکن می سازد تا بدون آنکه پانسمان زخم خود را باز کنید از اوضاع زخم خود مطلع شوید.

 

در حالت عادی PH پوست بدن انسان 5 و یا کمتر از آن است، اگر این مقدار را افزایش یابد، در حقیقت تغییرات از اسید به محدوده قلیایی صورت گرفته است و همانطور که گفته شد با تغییر رنگ نشان داده می شود.

محققین انجمن موسسه Fraunhofer وابسته به  انجمن EMFTمونیخ، یک چسب هشدار دهنده عفونت ابداع کردند که می تواند وضعیت زخم را با تغییر رنگ خود بیان کند. این برچسب هشدار دهنده با اندازگیری PH پوست بدن انسان می تواند شرایط عفونی و یا غیر عفونی زخم را تشخیص دهد بدین صورت که شاخص رنگ به ارزش pH های مختلف تغییر می کند و این رنگ را به سطح پانسمان و یا گچ محل آسیب دیده منتقل می کند

 

در حالت عادی PH پوست بدن انسان 5 و یا کمتر از آن است، اگر این مقدار را افزایش یابد، در حقیقت تغییرات از اسید به محدوده قلیایی صورت گرفته است و همانطور که گفته شد با تغییر رنگ نشان داده می شود.

 

اگر PH به 6.5 یا 8.5 افزایش یابد، عفونت زخم حاد است و به رنگ ارغوانی نمایش داده می شود.

 

دکتر Sabine Trupp یکی از دانشمندان  در EMFT می گوید: "به این ترتیب این نوع مواد هوشمند امکان بررسی زخم از بیرون را به طور منظم را به شما می دهد بدون بر هم زدن روند معمول بهبود یافتن"

 

برای ایجاد یک نوار کنترل کننده رنگ مناسب، محققان از رنگهای شیمیایی که پایدار باقی می مانند استفاده کرده اند به طوری که هنگامی که به الیاف پانسمان یا گچ می رسد دچار تغییر نگردند همچنین برای اطمینان از صحت عملکرد تغییر رنگ، از رنگهای  روشن و حساس در محدوده PH مناسب در چسب زخم مذکور استفاده شده است.

 

در حال حاضر پژوهشگران در تولید نمونه اولیه از این نوع چسب زخم موفق بوده اند آنها در حال حاضر به دنبال ایده ای هستند تا با ادغام ماژول سنسور نوری با پانسمان بتوانند میزان PH  رااندازه گیری و نتایج به صورت عددی به فرد نشان داده شود.

 

البته نمی توان گفت که این برچسب می تواند خیلی هم کاربردی باشد. از آنجایی که زخم های عمیق دارای ریسک عفونت بالایی هستند، معمولا توسط چندین لایه پانسمان، باند پیچی می شوند. پس استفاده از این برچسب و تغییر رنگ آن در زیر چندین لایه پانسمان چندان محسوس نیست.

 

از طرفی به گفته یکی از دوستان از طرفی بدن انسان خود دارای بهترین سیستم هشدار دهنده عفونت است. با علائم بالینی از قبیل تب می توان به عفونت زخم ها و جراحت ها پی برد. اما خوبی این ایده این است که هزینه تولیدش پایین و برای زخم های سطحی کاربردی است. 

 

در این میان ، محققان EMFT به تست چسب زخم ها و پانسمان های خود در محیط بیمارستان و درمانگاه پوست دانشگاه Regensburg هم خواهند پرداخت تا برای افراد مشکل جدید ایجاد نکند . دکتر Trupp و تیم او در حال حاضر به دنبال یک شریک صنعتی جهت تولید محصول خود و ورود به بازار تجاری هستند.

 

منبع: http://www.gizmag.com/color-changing-dressing/16808/

/ 1 نظر / 4 بازدید
دستگاه میکرودرمی-رفع کننده دائم لک،چروک صورت.

دستگاه جوان کننده- پوست صورت و بدن-- دستگاه میکرودرمی -- برترين لايه بردار مکانيکي پوست بدون ايجاد زخم و آسيب مطابق استاندارد هاي جهاني و دارای استاندارد از اداره تجهیزات پزشکی ایران. کاربرد هاي دستگاه رفع کننده طبيعي و کامل کليه لک ها از جمله لک و خال مربوط به پيري پوست و رفع کننده ي چين و چروک و کک مک صورت و خطوط پيشاني است. *** دستگاه داراي سه کاربرد مختلف مي باشد:پودري،الماسه و ايندرمولوژي(ماساژ و خون رساني به پوست) با دوسال گارانتي طلايي و خدمات پس از فروش بصورت مادام العمر جهت استفاده خانگي و يا حرفه اي و کلينيکي تماس حاصل فرماييد: 02188912301 و 09196218617 www.microdermabrasion.ir ساير تجهيزات پزشکي توليدي: دستگاه درماتسکوپ دستگاه الکتروليز رفع کننده موهاي زايد جهت کاربرد حرفه اي انواع دستگاه هاي هيدرودرمي دستگاه RF