جدیدترین و قویترین کارت گرافیک دنیا

این کارت گرافیک دارای دو پردازنده گرافیکی ۴۰ نانومتری اگرچه دارای مصرف برق بالایی است اما سریع‌ترین و قوی‌ترین کارت گرافیک موجود در دنیا لقب گرفته است.به نقل از پایگاه اینترنتی Techtree  شرکت AMD کارت گرافیکی با دو واحد پردازنده گرافیکی یا همانGPU  را معرفی کرد.این کارت گرافیک که با نام تجاری Radeon HD 5970 AlienBabelTech روانه بازار خواهد شد دارای ویژگی‌های خارق‌العاده ای است.این جدیدترین کارت گرافیکی ATI  برای مبارزه با انویدیا است و در حالی معرفی شده است که شرکت AMD  به تازگی خط تولید پردازنده‌های سری  ATI Radeon HD 5000 خود را راه‌اندازی کرده است.
این کارت گرافیک دارای دو پردازنده گرافیکی ۴۰ نانومتری بر روی یک اسلات PCB  است که باعث شده تا سریعترین و قویترین کارت گرافیک موجود در دنیا لقب بگیرد.
البته این کارت گرافیک قدرتمند دارای اندازه‌ای ۳۴ سانتیمتری است که کیس جادار و فضای زیادی را می‌طلبد.این کارت گرافیک دارای ۸ پین اتصال به مادربرد و ۶ پین اتصال برق است که به نظر می‌رسد دارای مصرف برق بالایی باشد.البته سری ارزان‌تر و سبک‌تر از این کارت گرافیک نیز به بازار عرضه خواهد شد. این کارت گرافیک در نیمه اول سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه خواهد شد و هنوز قیمت تقریبی این کارت نیز اعلام نشده است..

 

منبع: ماهنامه کامپیوتر

/ 3 نظر / 130 بازدید
ترنج

سلام.من وبلاگی برای بچه های گرافیکی راه اندازی کردم.خوشحال میشم در جهت بهتر شدن وبلاگم منو راهنمایی کنید.ممنون

ترنج

سلام.من وبلاگی برای بچه های گرافیکی راه اندازی کردم.خوشحال میشم در جهت بهتر شدن وبلاگم منو راهنمایی کنید.ممنون

javado

عجب چیزیه بابا حالا باورشو ساختن با اینو را بندازه