محققین دانمارکی اعلام کردن : موبایل هیچ ربطی به سرطان مغز ندارد

در سالهای اخیر، یکی از داغترین مباحث مربوط به سلامت در محافل گیکی، بحث امواج موبایل و تاثیر آنها بر بدن بوده  و هر از چندگاهی یافته هایی به نفع یا ضرر این امواج گزارش شده اند.  پیش از این هم در نارنجی مطالبی در مورد قدرت این امواج و تاثیر آنها در سلامت خوانده اید، اما به نظر می رسد که تحقیقی که اخیرا دانمارکی ها در این باره انجام داده اند بتواند نقطه پایانی بر همه حرف و حدیثها بگذارد، چرا که این تحقیق در نوع خود بزرگترین و مفصلترین مطالعه  در این رابطه است که بر روی بیش از سه و نیم میلیون نفر انجام شده است.

معروف است که دانمارکی ها پرونده سلامت پر و پیمانی برای شهروندانشان تشکیل می دهند و همه زیر و بم بهداشت و سلامت شهروندانشان در آنها درج می شود. عده ای از پزشکان دانمارکی از این بستر استفاده کرند و پرونده های سلامت بیش از سه و نیم میلیون نفر دانمارکی را از نظر بروز سرطانهای مغز و سایر سرطانهای سیستم عصبی مورد بررسی قرار دادند.

آنها پرونده سلامت افرادی را که قبل از سال 1995 با شرکتهای موبایل قرارداد داشتند با افراد بدون قرار داد موبایل مقایسه کردند. با توجه به اینکه این تحقیق چند دهه به عقب بر می گردد،  بیشتر افراد مورد مطالعه در معرض میزانهای بالای تشعشات (رایج در نسلهای اول تلفن همراه) قرار داشته اند. همچنین سالیان طولانی در معرض تشعشعات موبایل بوده و زمان کافی برای بروز علائم مرتبط با بیماری داشته اند.

در یک دوره بیش از 18 ساله، 10729 مورد سرطان شناسایی شده بود که 9883 مورد آن در بین افراد فاقد قرارداد موبایل (حدود 3.2 میلیون نفر) بوده و 846 مورد نیز در بین  358,403 نفر دارای قرارداد رخ داده است. با توجه به این داده ها، خطر ابتلا به سرطان سیستم عصبی در دو گروه تفاوت چندانی نشان نمی دهد.

بنابراین تا زمانی که پژوهشگران جناح مقابل نتوانسته اند تحقیق میلیونی دیگری برپا کنند و خلاف ادعای دانمارکی ها را ثابت کنند، می توانید با خیال راحت از تکنولوژی ارتباطی روز استفاده کنید و با لبخندی از کنار تبلیغات بی پایه "برچسبهای ضد تشعشع و ضد سرطان برای موبایل" بگذرید.

منبع : نارنجی

/ 12 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ارمین

____________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$آپم ________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$آپم ______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$آپم ____________________$$$$$$$$$$$$$$$آپم ___________________$$$$$$$$$$$$$آپم _________________$$$$$$$$$$$$آپم ________________$$$$$$$$$$آپم _______________$$$$$$$$$آپم ______________$$$$$$$$آپم _____________$$$$$$$$آپم ____________$$$$$$$آپم ___________$$$$$$$آپم ___________$$$$$$آپم __________$$$$$$آپم __________$$$$$آپم _________$$$$$آپم _________$$$$آپم ________$$$$آپم ________$$$آپم بدو بيــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ!ا ________$$$آپم _________$$آپم ___$$$$$$$$$$$$$$$آپم _____$$$$$$$$$$$$آپم ______$$$$$$$$$آپم _____$$$$$$$$$$$$آپم ____$$$$$$$$$$$$$$آپم ___$$$$$$$$$$$$$$$$$آپم _________$$$$آپم __________$$$ آپم ___________$ آپمم رای و نظر یادت نره منتظرم.

مردونه

سلام و خسته نباشید وبلاگ قشنگی دارید در صورت تمایل خوشحال میشم با شما تبادل لینک داشته باشم

مردونه

سلام دوست عزیز شما رو لینک کردم شما هم منو به اسم : مطالب جالب ( مردونه ) لینک کنید مر30

مردونه

مر30 حتما ، هر کمکی از دستم بربیاد دریغ نمیکنم

محمدرضا

مر30 حتما ، هر کمکی از دستم بربیاد دریغ نمیکنم

مردونه

خیلی قشنگ بود موفق باشید [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] دوست عزيزم امروز وبلاگم بروزشده منتظر حضور گرم شما هستم يا حق [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] اگر ما به دنبال سعادت و خوشبختي هستيم بايد از فكر كردن درباره حق شناسي يا حق ناشناسي خودداري كنيم و محبت و خوبي را تنها براي شادي درون انجام دهيم.((ديل كارنگي)) [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] پنج نفری رفتیم پیتزا سفارش دادیم یارو میگه تو سالن میخورید؟ پـَـَـ نــه پـَـَــ میریم تو دستشویی که آب خوردنم دم دستمون باشه! [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] غضنفر ميميره شب اول قبر 62 تا فرشته ميان بالا سرش ميدوني چرا؟ دوتا از فرشته ها سوال ميكردن 60 تاي ديگه حاليش ميكردن ! [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] آيا ميدانستيد که: «يويو» اولين بار به عنوان يک سلاح در فيليپين استفاده مي‌شد. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] دوست من هروقت وبلاگ رو به روزمي کني

مردونه

من در رقابت با هیچکس جز خودم نمیباشم[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده ام …[گل][گل][گل][گل] "بیل گیتس"[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] *************************[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست گلم[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] آپـــــــــــــــــــــــم[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] یه خواهش هم ازت دارم: لطفا به وبلاگم در مسابقه وبلاگ برتر رای بده ...[گل] در قسمت بالای وبلاگم قرار داره...[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] ممنونم.[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مردونه

من در رقابت با هیچکس جز خودم نمیباشم[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده ام …[گل][گل][گل][گل] "بیل گیتس"[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] *************************[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست گلم[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] آپـــــــــــــــــــــــم[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] یه خواهش هم ازت دارم: لطفا به وبلاگم در مسابقه وبلاگ برتر رای بده ...[گل][گل][گل] در قسمت بالای وبلاگم قرار داره...[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] ممنونم.[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

توکلی

به خانه ما سر بزن. حتما مطلبي پيدا مي‌کني که به آن علاقه‌مند شوي. يا حتي مي‌تواني مقاله‌اي بنويسي و پنجره تازه‌اي براي اهل خانه باز کني. "مي‌دونستي" www.midoonesti.com

فاطمه

سلام خیلی جالب بود آپم حتما یه سر بزنید